Misja STOLICA – wyjazd powołaniowy do Warszawy

Rekolekcje Grupy Modlitewnej Bożego Serca Jezusa
21 września, 2023
„Zasłuchani sercem w Serce Jezusa”
20 listopada, 2023

W odpowiedzi na zaproszenie parafii Świętych Rafała i Alberta w Warszawie miałyśmy radość przeżyć kilkudniową wizytę w stolicy, aby opowiadać o Bożym Sercu, naszym Zgromadzeniu i charyzmacie Wspólnoty.

DZIAŁAMY W ŻYCIU PARAFII I SZKÓŁ

Od razu po przyjeździe zabrałyśmy się do pracy. Udałyśmy się do liceum ogólnokształcącego, gdzie na lekcjach katechezy opowiadałyśmy młodzieży o wspaniałym Bogu i życiu zakonnym. Podobnie kolejnego dnia odwiedziłyśmy szkoły, także przedszkole i podstawówkę. Powstały piękne prace, padły ciekawe pytania i oby równie interesujące odpowiedzi;)

W GALERII na dole strony możecie zobaczyć kilka fotografii z tych radosnych spotkań.

Przez cały czas pobytu w stolicy miałyśmy radość służyć w parafii, czytając Słowo Boże, angażując się w oprawę liturgii. Za nami piękny czas pod okiem Matki Bożej Łaskawej, której cudowny wizerunek czekał na nas:) Parafia Przeżywała jego peregrynację na Jerychu różańcowym – dzień i noc wierni trwali na modlitwie, w której i my miałyśmy zaszczyt uczestniczyć. Prowadziłyśmy adoracje, rozważania tekstami naszej Matki Założycielki, modlitwę w czasie procesji różańcowej. Matkę Bożą Łaskawą odwiedziłyśmy także w Jej sanktuarium na Starym Mieście.

RADOŚĆ GŁOSZENIA

W niedzielę na Mszach Świętych miałyśmy możliwość dawania świadectwa o naszym doświadczeniu życia przy Sercu Mistrza. To wielka radość móc opowiadać o Jego dobroci, wielki zaszczyt głosić Jego chwałę, wielka potrzeba serca przekonywać o konieczności wynagradzania za grzechy, którym Je ranimy, wielka misja opowiadania o Maleńkim Zgromadzeniu, które chce być bez reszty JEZUSOWE! Ufamy i prosimy w modlitwie, aby była z tego Większa Chwała Boża w sercach tych, do których miałyśmy szczęście się zwracać!!

W załączonym filmie możecie posłuchać świadectwa, jakie wygłosiła s. Katarzyna 🙂

Z wdzięcznością w sercach oddajemy Bożemu Sercu wszystkich spotkanych ludzi, Księży, którzy nas zaprosili i przyjęli – wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać! Niech Boże Serce prowadzi i umacnia!

Chwała Bożemu Sercu!!!

Codzienne relacje z tego wyjazdu możecie obejrzeć na naszej stronie na Facebooku, wystarczy kliknąć o tu:

Skip to content