„Zasłuchani sercem w Serce Jezusa”

Misja STOLICA – wyjazd powołaniowy do Warszawy
16 października, 2023
Na co czekasz?
24 listopada, 2023

Niesłychane wydarzenie! : dzień skupienia dla młodzieży niesłyszącej i słabosłyszącej

Nasze Siostry od ponad 40 lat angażują się w duszpasterstwo osób niesłyszących. W sobotę 18 listopada w naszym domu generalnym we Wrocławiu odbył się dzień skupienia dla młodzieży niesłyszącej i słabosłyszącej zatytułowany „Zasłuchani sercem w Serce Jezusa”. Jakże to ważne, by o dobroci Jego Serca mogli usłyszeć Ci, którzy usłyszeć słów nie mogą… Nasza mówiąca rękami s. Katarzyna tak opowiada o prowadzonym przez siebie wydarzeniu:

Podczas spotkań zatrzymaliśmy się nad tym, by przypomnieć  jak zrodził się kult Najświętszego Serca Jezusa i kto był krzewicielem tego kultu, jak ważna są pierwsze piątki miesiąca i wynagradzanie Bożemu Sercu, jak również  to,  że prawdziwie w Eucharystii bije to Serce.  Przypatrywaliśmy się także różnym fragmentom biblijnych, ukazującym jak wielka jest miłość  Serca Jezusa i co z tego wypływa konkretnie dla naszego życia. Była to również okazja by  się głębiej pochylić się nad przykazaniem Miłości Boga i bliźniego, które jest istotą życia chrześcijańskiego i budowania relacji z innymi ludźmi.

Ważnym punktem spotkania była Eucharystia, jak również osobista adoracja Serca Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, a o godzinie 15 00 wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Przy  obiedzie, jak również kawie, herbacie i ciastku, był czas na rozmowy i dzielenie się doświadczeniem życia w relacji z Bogiem, jak i zwyczajnymi sprawami naszego codziennego życia.

Szybko i w miłej atmosferze upłyną ten czas. Z nadzieją oczekujemy na kolejny Dzień Skupienia, który jest okazją by przybliżyć się do Boga, jak również spotkać w swoim gronie.

Skip to content