Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wycieczka z dziećmi
12 czerwca, 2023
Usłysz Serca bicie i… pójdź za Nim!
3 lipca, 2023

Święto Bożej Miłości – uroczystość Serca Bożego to nasza patronalna uroczystość

Podczas jednego z objawień s.Małgorzacie Marii Alacoque, jakie miało miejsce 16 czerwca 1675 r. w Paray-le-Monial, Pan Jezus ukazał Swoje Boskie Serce mówiąc:

„Oto Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że w niczym nie oszczędzając siebie, całkowicie się wyniszczyło i ofiarowało, aby im okazać swoją miłość. Przeto żądam od ciebie, aby w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała zostało ustanowione święto – szczególnie po to, by uczcić Moje Serce przez Komunię Świętą i uroczyste akty przebłagania, w celu wynagrodzenia Mu za zniewagi doznane w czasie wystawienia na ołtarzach. Obiecuję, że Moje Serce otworzy się, aby spłynęły z niego Strumienie Jego Boskiej Miłości na tych, którzy Mu tę cześć okażą i zatroszczą się o to, by inni Mu ją okazywali”.

Pragniemy swoim życiem wynagradzać Bożemu Sercu, odpowiadać miłością na Miłość ukazaną nam w otwartym Sercu Zbawiciela.

Ten szczególny dzień spędzamy we wspólnocie na uwielbieniu Serca Jezusa m.in. poprzez całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, wspólne odnowienie ślubów zakonnych podczas uroczystej Eucharystii.

Chwała Bożemu Sercu!

Zachęcamy, by w tym dniu szczególnie rozważyć jak wielką jest Miłość Pana Boga do nas, PODZIĘKOWAĆ i uwielbić to Serce, które nieustannie bije dla nas w Eucharystii.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W wigilię uroczystości prowadzić będziemy transmisję na żywo adoracji Serca Bożego w Najświętszym Sakramencie słowami naszej Matki Założycielki, Gabrieli Klausa. Łączcie się z nami poprzez stronę Zgromadzenia na Facebooku:

www.facebook.com/SiostryBSJ

Skip to content